آموزش

خدمات آموزشی کنسرسیوم دیالیزایران در دو بخش آموزش‌های درمانی و آموزش‌های سازمانی برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود. آموزش‌های درمانی تحت مدیریت شرکت اسمارت به مراکزدرمانی ارائه می‌شود و آموزش‌های سازمانی از مسیر واحد آموزش در حوزه درون سازمانی کنسرسیوم هدایت می‌شود.

تولید محصولات متنوع و با مشخصات فنی متفاوت، ضرورت آموزش و آشنایی با کاربرد صحیح محصولات در مسیر درمان را بیش از پیش آشکار می‌کند. همچنین آموزش شیوه‌‏های مدیریت بخش‌های دیالیز، کیفیت و کفایت دیالیز، مراقبت‌های پرستاری، تغذیه در دیالیز و غیره در رده‏‌نیازهای آموزشی پرستاران است. آموزش‌های تخصصی و ارتقای دانش کاربردی پرستاران یکی از ارکان تحول مدیریت درمان است که به ‌ابتکار شرکت اسمارت برنامه‌ریزی شده و در مراکز درمانی کشور ترویج یافته ‌است.

شرکت ثمین طب سروش (اسمارت) در سال 1395 موفق شد مجوز رسمی آموزش پرستاری را دریافت کند و به این ترتیب آموزش‏‌های این شرکت وجهه رسمی‏‌تر یافت. کلاس‌های آموزشی علمی و نظری گروه آموزشی اسمارت طبق طرح درس مدون و منطبق با الگوهای جهانی برگزار می‌شود و مدرسان از میان پرستاران باتجربه و آموزش‌دیده انتخاب شده‌اند.

تولید تجهیزات پزشکی در متن کار، به ضوابط و اصولی نیاز دارد که ضرورت پای‌بندی به‌الزامات بهداشتی و آموزش به روز پرسنل را ایجاب می‌کند این آموزش‌ها در دو مرحله‌ارایه می‌شوند. مرحله نخست، آموزش‌‌های مبانی است که پرسنل را با اصول و ضوابط بهداشتی و قوانین آشنا می‌کند. در مرحله بعد با پیاده‌سازی سیستم مدیریت کیفیت، آموزش‌‌های مرتبط با استانداردهای محصولات پزشکی مانند ISO14385 و CE ارایه می‌شوند.

آموزش‌های عمومی

آموزش‌های مرحله‌اول
  • آشنایی با اصول و ضوابط تولید بهینه در محیط‌های کنترل شده
  • انضباط رفتاری در سالنهای تمیز
  • کار با دستگاه‌های تولیدی
  • آشنایی با قوانین GMP
  • ایمنی و اطفاء حریق برای پرسنل جدید
آموزش‌های مرحله دوم
  • آشنایی با استاندارد مدیریت کیفیت در تجهیزات پزشکی ISO 13485
  • 5S
آموزش‌های حین کار
  • آموزش‌های فنی مهندسی‌، تعمیر و نگهداری
  • آموزش‌های بازرسی کیفی
 

آموزش‌های تخصصی

بعد از طی دوره آموزش‌های عمومی‌توسط پرسنل، فرآیند نیاز سنجی برای آموزش‌های تخصصی انجام می‌شود. تقویم آموزش‌های تخصصی کنسرسیوم دیالیز طیف گسترده‌ای از موضوعات آموزشی را متناسب با نیازهای شغلی پوشش می‌دهد.

آموزش‌های اختصاصی

کنترل کیفیت و تضمین کیفیت
آشنایی با کلیه و همو دیالیز
آشنایی با محصولات و فعالیت‌های کنسرسیوم دیالیز
ایمنی و بهداشت حرفه‌ای
اعتباردهی وخدمات آزمایشگاهی ومراکزتست وآزمون
آموزش‌های مربوط به‌کارشناسان آزمایشگاه‌های میکروبیولوژی ،شیمیایی ، آنالیتیکالی و فیزیک
تحقیق و توسعه
آموزش‌های مربوط به طراحی و نرم افزار های گرافیکی
فناوری و مدیریت امنیت اطلاعات
فروش و خدمات پس از فروش
توسعه منابع
مدیریت و رفتار سازمانی
بازرگانی و خرید داخلی و خارجی
انبارداری و مهندسی صنایع
فنی و مهندسی
منابع انسانی و تولید